03 października 2017 10:05 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatorem pomysłu była nasza wolontariuszka - Magdalena Syrek.

Wiedząc, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie, w tym głośne, Pani Magda zorganizowała dla uczniów klas 1-3 akcję pt. „Szkolne czytanie”. Dodatkowo przygotowała gazetkę wprowadzająca uczniów w temat oraz plakaty promujące akcję.

W tym dniu czytany był wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Przygotowane na tę okazję  kukiełki z bohaterami wiersza, pozwoliły dzieciom zaangażować się w słuchanie i w całą akcję.

Dzieci wykazały sie dużym zainteresowaniem, cierpliwością, ale przede wszystkim wyraziły chęć kontynuowania  idei głośnego czytania na przerwie.

Pani Magda ma nadzieję, że czytelniczego bakcyla, uda się  przekazać starszym klasom, które poprowadzą akcję dla swoich młodszych kolegów. Korzyści bez wątpienia będą obustronne.

Zdjęcia: