19 września 2017 09:59 | Aktualności

21 WRZEŚNIA EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH

W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mając na uwadzena fakt, że w rejonach szkół na codzień przemieszcza się duża liczba dzieci i młodzieży zachęcamy uczniów do wykonania plaktów i banerów informujących o wydarzeniu i promujących bezpieczne zachowania na drodze. Plakaty można przynosić do nauczycieli uczących przedmiotu technika  do 22 września.