29 czerwca 2017 22:43 | Aktualności

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

28 czerwca odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od wrzesnia będą uczęszczały do naszego przedszkola. Zajęcia takie przeprowadzane są po to, aby ułatwić dzieciom start w przedszkolu, aby przychodząc po wakacjach wiedziały jak wygląda przedszkole oraz ich panie, z którymi będą spędzały wiele czasu. Nowe przedszkolaki przyszły do nas troszkę przestraszone i zawstydzone, ale po wejsciu do sali od razu zajęły się zabawą nowymi dla nich zabawkami. Kiedy dzieci swobodnie sie bawiły, panie przekazały rodzicom najważniejsze informacje dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu. Następnie wszystkie dzieci chętnie posprzątały zabawki i rozpoczęły się krótkie zajęcia przygotowane przez nauczycielki. Dzieci miały sprawdzoną obecnosc, bawiły sie piłką w zabawę z imionami, słuchały opowiadania o tym, jak wygląda życie w przedszkolu, tworzyły pociag, którym jechały zwiedzić przedszkole, bawiły się chustą animacyjną, wykonywały pracę plastyczną wraz z rodzicami, bawiły się na przedszkolnym placu zabaw, a na koniec w nagrodę za odwagę i grzeczosć otrzymały order usmiechu, kolorowanki oraz bańki mydlane:) Kochane Przedszkolaki, czekamy na Was od wrzesnia!:)

Zdjęcia: