Projekty, akcje

"Podaj dobro dalej"

Fundacja im. Heleny Kmieć we współpracy ze Szkoła Podstawową nr 4 w Zambrowie zorganizowali konkurs adresowany dla dzieci w wieku szkolnym (klasy IV-VII) ze szczególnym nastawieniem na szkolne koła wolontariatu oraz dzieci skupiające się w ramach pozaszkolnych organizacji np. świetlice, grupy oazowe, grupy animacyjne. Celem konkursu jest m.in. propagowanie osoby i charyzmatu śp. Heleny Kmieć ze szczególnym nastawieniem na aspekt bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, promocja idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, otwarcie się na drugiego człowieka, ukazanie właściwych wzorców, nauka pracy w zespole, ukazywanie dzieciom i młodzieży alternatywnej  opcji dla „siedzenia przed telewizorem i komputerem” metody zagospodarowania czasu wolnego”.

Zadaniem grupy uczniów jest przygotowanie akcji społecznej nastawionej na kontakt z drugim człowiekiem - wymyślenie tytułu akcji, hasła, loga i przeprowadzenie dwóch przedsięwzięć, które zostaną udokumentowane w postaci filmu lub prezentacji multimedialnej.

Nagrodami w konkursie są:

I miejsce- wyjazd w okresie wakacyjnym na wolontariat zagraniczny w obrębie Europy dla całej wygranej grupy.
Na pozostałych uczestników czekają inne atrakcyjne nagrody oraz nagrody niespodzianki rozlosowane  pośród uczestników.

"Zdrowie na patelni"

Po sporym osiągnięciu naszych podopiecznych w Ogólnopolskiej Kampanii „Niech Cię Polubi Twoje Serce”, nasi uczniowie wraz z opiekunami postanowili stworzyć autorski projekt „Zdrowie na patelni” dla uczniów klas 4-6.

Celem projektu była przede wszystkim aktywizacja uczniów, ale także wzbudzenie zainteresowania tematyką zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, rozbudzanie potrzeby aktywności fizycznej, rozwijanie kreatywności oraz zaangażowania uczniów.

Pierwsza część dotyczyła kwestii żywieniowych, druga natomiast związana była z szeroko pojętą aktywnością fizyczną. Była gra w piłkę nożną, koszykówkę, biegi, ale także jazda na rowerach i rolkach. Pojawiły się także ciekawe postacie - kulturysta i duch - które bawiły zgromadzone towarzystwo :)

"Niech Cię Polubi Twoje serce"

,,Zdrowe Dzieci, Zdrowa Młodzież, Zdrowi Dorośli", to kampania edukacyjna Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w ramach,  ktorej realizowany był konkurs dla dzieci i młodzieży ,,Niech Cię polubi Twoje serce".

Celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat wartości zdrowia i jego profilaktyki, a także zwrócenie uwagi na rolę interakcji międzypokoleniowej w budowaniu i utrwalaniu zdrowego stylu życia.

W tym, jakże ważnym konkursie, postanowili wziąć udział także nasi uczniowie wraz z opiekunem Panią Malwiną Wolny, którą wspierała i pomagała również Pani Magdalena Syrek.  Zadaniem konkursowym było nagranie video z układem tanecznym do Hymnu kampanii ,,Niech polubi Cię Twoje serce" Magdy Steczkowskiej. Okazało się, że nie jest to takie proste, jakby się wydawało, jednak nasi uczniowie pełni werwy, zaangażowania, pomysłów, podołali temu zadaniu. Ostatecznie nasza szkoła, w konkursie, który cieszył się tak dużą popularnocią, iż termin nadsyłania zgłoszeń został przesunięty, zajęła II miejsce, otrzymując tym samym Voucher w wysokości 2.000zł na zakup sprzętu sportowego!