Innowacje pedagogiczne i programy autorskie

realizowane w Zespole Szkolno- Przedszkolnym

w Skrbeńsku

Rok 2014/2015 : innowacja pedagogiczna pt. „ Ciekawa matematyka „

Wykorzystanie metody „ matematycznych stacji badawczych „ do rozwijania zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów klas I- III szkoły podstawowej

autor mgr Katarzyna Skrzyszowska

Rok 2014/2015 : program autorski pt. „ Sprawne ręce”

Wybrane techniki plastyczne oraz ćwiczenia grafomotoryczne jako elementy pomocne w rozwijaniu sprawności manualnych dzieci w wieku przedszkolnym

autor  mgr Anna Prochasek

Rok 2014/2015 : program autorski pt. „ Cztery pory roku „

Zajęcia plastyczne techniką origami  -metodą na doskonalenie sprawności manualnej  i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci w wieku przedszkolnym

autor mgr Joanna Krentusz

Rok szkolny 2016/2017:
Program autorski pt. „Zabawa z czytaniem” - kształtujący umiejętności czytania u dzieci 3 i 4 - letnich metodą sylabową prof. Jagody Cieszyńskiej .
Autor mgr Anna Prochasek

Program autorski pt. „ To nie takie trudne” - wspomagający uczniów klasy I w nauce czytania i pisania.

Autor mgr Katarzyna Skrzyszowska

Program autorski pt. „ Akademia Kreatywnego Rodzica”- skierowany do Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Autorstwa  mgr Katarzyny Skrzyszowskiej i mgr Anny Prochasek

Innowacja pedagogiczna pt.  "Arteterapia jako forma zwalczania lęków dziecięcych”- skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym.
Autor mgr Joanna Krentusz